מעצבים תרבות

הבטון המוחלק בשימוש האדריכלית לילך ספרן גורפונג

לילך ספרן גורפונג, אדריכלית בעלת ותק של 14 שנה בעיצוב מתקדם ופורץ גבולות של בתי יוקרה, בתי קיט, בנייה רוויה ומוסדות ציבוריים בארץ ובעולם התארחה לאחרונה בתכנית העיצוב "מעצבים תרבות". בתכנית בהנחייתה של לימור גולדשטיין, הביאה לילך דוגמאות עיצוב מיצירותיה העושות שימוש מרהיב בטכניקות דקורציה של בטון מוחלק.

מרחב תלת ממדי

כפי שהוצג בתכנית, בית היוקרה שעוצב על ידי לילך ספרן גורפונג מגלם את מאפייני העיצוב בבטון מוחלק באופן רחב מראה ומרחיב לבבות, כפי שמתארת האדריכלית. שילוב רצפת הבטון המוחלק יחד עם הבניית התקרה הגבוהה מעניקים לחלל הבית עוצמה ועומק המייצרים תחושה של נראות תלת ממדית, המאמצת אליה את דיירי הבית בכל חדר וחדר. ניתן להבחין בעידון הבטון המוחלק המשמש כמשטח הרצפה בשטח החוץ של בית הקיט ובעיקר במתחם הבריכה, העטופה בריצוף הבטון והמעוררת חזיון של אגם כסוף בלב האבן.

"אורח חיים ארוך"

באמצעות תיאור זה מציגה לילך את אחד מבתי הקיט שעיצבה לאחרונה, כאשר הקונספט המנחה בו היה סיפור "זיכרונות ילדות". המתחם העתיד להכיל בחיקו את ילדי המשפחה בתקופות הפנאי והנופש, עוצב בקפידה ותוך מטרה לשמש גם את הדורות הבאים העתידים ליהנות מהמבנה בעתות משפחה ורוגע. כאן ניצבת הכוונה ב"אורח חיים ארוך" של בית היוקרה המעוצב, המשתלבת באופן מושלם עם האלמנט המרכזי הניכר בדקורציה, הלא הוא הבטון המוחלק שניצב בחוסנו ועוצמתו לאורך שנים כחלק בלתי נפרד מתחושת הקונספט המנחה של המבנה.

הבניה הרוויה המתארת את עבודתה של לילך בעיצוב בנייני קומות, מציגה את הרבדים והמפלסים המגוונים המתקיימים במבנים, כאשר העברת חוויית חומר הבטון המוחלק כחלק בלתי נפרד מאותם רבדים, מקיימת הרמוניה עיצובית המחוללת אנרגיות, מחשבה ופליאה מתמשכת.

הפוסט הבא
וילה בכפר סבא אדריכלית פנינית שרת
הפוסט הקודם
בטון מוחלק לבית – הקיר המרחף בזל תל אביב

מאמרים בנושא

תפריט